kanałowe leczenie zębów
Kiedy konieczne jest wykonanie leczenia kanałowego
Lipiec 5, 2018
Jak leczyć próchnice w fazie początkowej
Jak leczyć próchnice w fazie początkowej
Sierpień 2, 2018
Pokaż wszystkie

Jednodniowe wybielanie zębów lampą

Jednodniowe wybielanie zębów lampą

Uśmiech jest jednym z najistotniejszych aspektów ocenianych podczas kontaktów z innymi ludźmi. Perfekcyjnie białe zęby to najdoskonalsza wizytówka. Tymczasem „hollywoodzka” biel naprawdę nie występuje w naturze. Jest to wynik korekty uśmiechu za pomocą licówek albo koron-jako rozpowszechniony zabieg stosowany przez artystów.

Wybielanie zębów lampą- charakterystyka

Naturalny odcień zębów zależy od poziomu mineralizacji zębiny oraz waha się od barwy żółtobrunatnej do szaroniebieskiej-kolor zębów jest zazwyczaj cechą indywidualną. Na nasze uzębienie oddziałuje ponadto mnóstwo składników powodujących przebarwienia. Przyczyny przebarwień są rozmaite, może to być kawa, herbata lub czerwone wino, a dodatkowo palenie papierosów. Nie każdy wie, że znane środki do płukania ust zawierające chlorheksydynę mogą przy dłuższym stosowaniu zostawiać ślad na zębach.

Dodatkowo przemiany barwy przychodzą wraz z wiekiem. Zęby ścierają się oraz pokazują ciemniejszą zębinę. Nieustannie doskonaląca się stomatologia wychodzi naprzeciw wymaganiom pacjentów, proponując przeróżne środki wybielania zębów. Zęby możemy wybielać w domu używając pasty, paski, gotowe nakładki kształtowane poprzez zagryzanie, nakładki przygotowywane indywidualnie na bazie wycisku zębów oraz żele o łagodnym stężeniu nadtlenku wodoru (5-15%).Trzeba pamiętać aby środki wybielające do samodzielnego wykorzystywania nabywać w zbadanych źródłach!

Wybielanie w gabinecie tzw. „in-office technique” jest szczególnie bezpieczne oraz efektywne. Specyfiki do wybielania w gabinecie mają wyższe nasycenie nadtlenku wodoru ”perhydrolu” ponieważ ok. 38%.np Opalescence Xtra Boost. Środki te są tworzone głównie w formie żelu w dwóch strzykawkach, jakie miesza się przed aplikacją bądź w formie samomieszającej strzykawki. W celu zwiększenia oraz utrwalenia rezultatu wykorzystywane są różnego typu akceleratory w formie źródeł światła jak np. lasery półprzewodnikowe, halogenowe ,LED bądź plazmowe. Szczególnie popularnymi ostatnio lampami do wybielania zębów jest lampa Beyond oraz Sapphire. Obie Lampy wydzielają zimne, niebieskie światło o długości fali między 480 a 520 nanometrów. Filtrują światło czerwone i podczerwone, co zdecydowanie minimalizuje zagrożenie przegrzania tkanek zęba. W lampie Sapphire ponadto wykorzystano kryształ do usuwania wiązki światła, co zapewnia równomierne wybielenie wszystkich zębów.

Wybielanie zębów lampą- korzyści

Rezultat wybielania zębów lampą wskutek używania środków o dużym stężeniu, szczególnie z użyciem dodatkowych źródeł energii, jest uzyskiwany łatwo oraz przy mniejszej ilości aplikacji. Zapewnia on zdecydowanie większą kontrolę lekarzowi, jaki może uchronić pacjenta przed poszczególnymi powikłaniami. tak więc wybielanie zębów lampą jest nieporównywalnie efektywniejsze oraz bezpieczniejsze niż zwykłe formy domowe. Niekwestionowaną zaletą wybielania zębów lampą jest to, że wystarczy zaledwie jedna sesja wybielania zębów lampą, a rezultat utrzymuje się nawet powyżej dwóch lat. Metody domowe potrzebują długotrwałego używania i wielokrotnie bez zadowalającego rezultatu.

Efekty utrzymują się od 2-3 lat w zależności od diety oraz utrzymywania rezultatów wybielania. Specjalistyczne wybielanie zębów u stomatologa i dodatkowo używanie past wybielających, które ograniczają powrót do odcienia wyjściowego przedłuża czas posiadania śnieżnobiałego uśmiechu.